do początku mapa serwisu kontakt  
Wakacje - 2014

Wakacje sekcji rowerowej - 2014 !

 

Mimo przerwy w zajęciach MUTW sekcja rowerowa jest aktywna . Musimy korzystać z ciepłego lata.W okresie wakacji odbyły się cztery wycieczki rowerowe :

1.Wyjazd do Piesek w dniu 29 czerwca 2014 r. na XII Przegląd Muzycznych Spotkań z Foplklorem.Trasa dość trudna ze względu na liczne wzniesienia terenu i pogoda  w tym dniu nam nie dopisała.Mimo opadów deszczu 5 osób zdecydowało się pojechać.Długość trasy 26 km.

2.Trasa Międzyrzecz-Stołuń-Lubikowo-Kalsko-Miedzyrzecz.Trasę tądługości 40 km pokonały cztery osoby.Pogoda szczególnie dopisała bo było ponad 30°C.W czasie jazdy zaplanowano dwa miejsca odpoczynku tj. w Stołuniu nad jeziorem i w Lubikowie na plaży.Trasę Stołuń-Lubikowo pokanaliśmy poraz pierwszy.Była to bardzo udana i atrakcyjna wycieczka.

3.Trasa Międzyrzecz-Wojciechowo-Gorzyca -Chycina-Kursko-Zamostowo-Gorzyca-Międzyrzecz długości 30 km. Było nas 10 osób.Pogoda dopisała.Trasa w stronę Chyciny biegła drogami leśnymi.Napotkaliśmy trochę przeszkód ponieważ w nocy były obfite opady i na trasie były duże kałuże, więc musieliśmy przeprowadzać rowery idąc poboczem.W Chycinie udaliśmy się na plażę AWF z Poznania.Dyżurujący studenci przyjęli nas kiedy przedstawiliśmy się, że jesteśmy także studentami ale Trzeciego Wieku i użyczyli nam grilla oraz ławeczki.Po zjedzeniu kiełbasek i innych smakołyków udaliśmy się wdrogę powrotną.

4.Trasa Międzyrzecz-Policko-Rańsko-Karolewo-Skoki-Międzyrzecz.Trasa długości 30 km.W wycieczce yczestniczyło 9 osób.Pogoda dopisała było słonecznie tylko w drodze powrotnej pod Międzyrzeczem zaskoczył nas deszcz.Udaliśmy się nad malownicze jeziora polodowcowe w rańsku.We wsi są trzy jeziora Czarne,Karasiowe i Długie.Dużą atrakcją jest  wzniesienie zwane Ozem Rańskim.Z jego wierzchołka roztacza się widok na dolinę Obry i jezioro Długie.Po posileniu się ruszyliśmy różnymi ścieżkami podziwiać malownicze widoki i sprawdzić czy pojawiły się grzyby.Każdy znalazłpo kilka sztuk.W drodze powrotnej był krótki odpoczynek na parkingu leśnym w Skokach.

 

Relacja i foto - Krystyna Chamienia

 

 Spływ kajakowy Obrą - Lipiec 2014

 

W piekną słoneczną lipcową niedzielę popłynęliśmy naszą Obrą na odcinku Obrzyce-Gorzyca.Płynęliśmy w towarzystwie naszych bliskich, przyjaciół.Ponieważ trasa w niektórych odcinkach była ekstremalna uciechy i wrażeń było co niemiara.Po dobiciu do mety szykujemy sie na następny spływ.

 

,,Kajakarze"